Członkowie inicjatywy Paris Aligned Asset Owners wyznaczyli nowe cele

Inicjatywa Paris Aligned Asset Owners (PAAO) opublikowała wstępne cele dla 13 sygnatariuszy, zwiększając ich łączną liczbę do 40 właścicieli aktywów.

W sumie jest już 57 sygnatariuszy, głównie funduszy emerytalnych, które zarządzają aktywami o wartości ponad 3,3 biliona dolarów.

Członkowie inicjatywy podpisali się pod dziesięcioma zobowiązaniami, w tym do wspierania celu, jakim jest zerowa emisja gazów cieplarnianych netto do roku 2050 lub wcześniej, oraz do realizacji tego celu w celu osiągnięcia redukcji emisji w gospodarce realnej. Muszą również wyznaczyć cele pośrednie na 2030 r. lub wcześniej, ograniczając emisje z portfeli zakresu pierwszego, drugiego i trzeciego oraz inwestując w rozwiązania klimatyczne. Inne zobowiązania obejmują ustalenie polityki inwestowania w paliwa kopalne oraz polityki zarządzania.

Opublikowane dziś wstępne cele są zawarte w pierwszym raporcie z postępów PAAO. W raporcie stwierdzono, że 98% sygnatariuszy PAAO, którzy ujawnili cele, ustanowiło cel ilościowy lub jakościowy w celu zwiększenia inwestycji w rozwiązania klimatyczne.

Uruchomiona w marcu 2021 roku PAAO jest partnerem kampanii ONZ Climate Champion's Race to Zero i członkiem Glasgow Finance Alliance for Net Zero (GFANZ).

Więcej pod linkiem.

Następny post Poprzedni post
Wróć na początekp