Grupa inwestorów uruchamia inicjatywę mającą na celu zaangażowanie firm w kwestie różnorodności biologicznej

Grupa inwestorów podczas COP15 Konwencji Narodów Zjednoczonych na temat różnorodności biologicznej ogłosiła utworzenie Nature Action 100, inicjatywy mającej na celu stymulowanie działań korporacyjnych w zakresie przeciwdziałania utracie przyrody i spadku różnorodności biologicznej.

Inicjatywa, która ma formalnie rozpocząć się w przyszłym roku, składa się obecnie z takich inwestorów jak AXA IM, Columbia Threadneedle, BNP Paribas AM, Church Commissioners for England, Domini Impact Investments, Federated Hermes, Karner Blue Capital, Robeco, Storebrand Asset Management, Christian Brothers Investment Services oraz Vancity Investment Management.

Zgodnie z oświadczeniem o rozpoczęciu Nature Action 100, inicjatywa powstaje w miarę wzrostu ryzyka finansowego związanego z różnorodnością biologiczną i utratą przyrody, przy czym 44 biliony dolarów generowanej wartości ekonomicznej - ponad połowa światowego PKB - zależy od usług przyrody, a dziesiątki miliardów dolarów mogą być potencjalnie zagrożone w ciągu najbliższych 5-10 lat z powodu ciągłej produkcji towarów związanych z wylesianiem.

W ramach nowej inicjatywy inwestorzy skupią się na kluczowych sektorach określonych jako systemowo ważne dla osiągnięcia celu, jakim jest odwrócenie procesu utraty przyrody i różnorodności biologicznej do 2030 r. Działania obejmą m.in. wyznaczenie ścieżek rozwoju sektora, zidentyfikowanie listy 100 firm, na których można się skupić, określenie działań korporacyjnych koniecznych do ochrony i przywrócenia przyrody, śledzenie postępów firm, na których się skupiono, w odniesieniu do kluczowych wskaźników oraz wspieranie wysiłków na rzecz wspierania decydentów politycznych w zakresie polityki ukierunkowanej na przyrodę.

Więcej pod linkiem.

Następny post Poprzedni post
Wróć na początekp