PIMG partnerem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

Polski Instytut Myśli Gospodarczej został partnerem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Tegoroczna edycja będzie miała miejsce w listopadzie.

Mamy zaszczyt poinformować, że Polski Instytut Myśli Gospodarczej został partnerem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Tegoroczna edycja będzie miała miejsce w listopadzie.

Global Entrepreneurship Week jest globalną inicjatywą, której pomysłodawcami są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana - Carl Schramm i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark. W Polsce działania z tego cyklu są koordynowane przez Fundację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Wydarzenie co roku wspierane jest przez firmy, organizacje pozarządowe, instytucje państwowe, uczelnie wyższe i osoby prywatne, które chcą podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Korzystając z inicjatywy, można uzyskać wiedzę dotyczącą formalnoprawnych aspektów zakładania działalności gospodarczej, zarządzania przedsiębiorstwem, współpracy nauki i biznesu oraz rozwoju osobistego. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości doceniany jest przez wiodące postaci życia społecznego i politycznego. - Świetnie, że istnieje taki ruch społeczny na rzecz przedsiębiorczości: otwarty dla wszystkich i ponad podziałami – chwali Stephen Mull, ambasador USA w Polsce.

Polski Instytut Myśli Gospodarczej postanowił dołączyć do inicjatywy obok Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki, Konfederacji Lewiatan czy też inicjatywy Sukces Pisany Szminką. – Idee związane z rozwojem przedsiębiorczości są nam bardzo bliskie. Od kilku miesięcy prowadzimy program "Szkoła finansów", a w trakcie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości zorganizujemy debatę dotyczącą nauczania przedsiębiorczości w szkołach. – mówi Jakub Szymik z PIMG.

Następny post Poprzedni post
Wróć na początekp