Kampanie i inicjatywy

Prowadzimy projekty związane z naszymi obszarami badawczymi.

Polski Instytut Myśli Gospodarczej organizuje kampanie społeczne i edukacyjne, które mają na celu zwrócenie uwagi nie tylko społeczeństwa, ale również opiniotwórców oraz decydentów, na bieżące tematy, decyzje i działania podejmowane przez przedstawicieli najwyższych szczebli w Polsce, Unii Europejskiej i na świecie, a mające wpływ na codzienne życie każdego Obywatela.

Stoimy na straży świadomości Polaków odnośnie poczynań naszych reprezentantów zasiadających w parlamentach oraz innych decyzyjnych organach i instytucjach.

Jeśli uważasz, że jakiś temat wymaga nagłośnienia lub zorganizowania kampanii społecznej lub prowadzisz/planujesz kampanię i poszukujesz doświadczonych, wiarygodnych, niezależnych partnerów by wzmocnić oddziaływanie i zasięg kampanii skontaktuj się z nami. Przeanalizujemy wszystkie zgłoszenia.

Prawo dla ludzi
Prawo dla ludzi
Polski Instytut Myśli Gospodarczej wraz z innymi organizacjami pozarządowymi zainicjował Kampanię Prawo dla ludzi, ponieważ, w jego ocenie, zarówno w Polsce jak i w Unii Europejskiej brakuje często głębszej refleksji nad skutkami tworzonego prawa.
Czytaj więcej
Życie bez hałasu
Życie bez hałasu
Zorganizowana przez PIMG kampania społeczna miała na celu uświadomienie obywatelom iż nie są bezsilni wobec uciążliwości życia w hałasie związanym z funkcjonowaniem portów lotniczych na terenie Polski. Istnieją bowiem regulacje chroniące prawa obywateli w tym zakresie.
Czytaj więcej
Szkoła finansów
Szkoła finansów
Szkoła finansów jest programem kierowanym do uczniów. Jego celem jest uzupełnienie programu nauczania przedsiębiorczości, poprzez warsztaty prowadzone przez eksperta z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie przedsiębiorczości.
Czytaj więcej
Wróć na początekp