Wartość sprzedaży europejskich zielonych, społecznych i zrównoważonych obligacji może osiągnąć 1,6 bln euro w 2026 r.

Według nowego raportu opublikowanego we wtorek, sprzedaż obligacji zielonych, społecznych i zrównoważonych  (GSS) w Europie może osiągnąć wartość 1,6 bln euro (1,68 bln dolarów) do 2026 r., stanowiąc prawie połowę wszystkich nowych emisji obligacji w regionie.

Badanie przeprowadzone przez PwC Luxembourg opiera się na prognozach firmy księgowej oraz ankiecie przeprowadzonej wśród inwestorów i emitentów obligacji w 2021 roku i pojawia się w momencie, gdy inwestorzy są coraz bardziej zaniepokojeni zmianami klimatycznymi i wysiłkami Europy zmierzającymi do przejścia na bardziej zrównoważoną gospodarkę. 

Według badania, emisja obligacji europejskich GSS osiągnie 1,4 bln euro w 2026 roku przy założeniu bazowym i 1,6 bln euro w scenariuszu wysokiego wzrostu, wzrastając z prawie 500 mld euro w 2021 roku.

Badanie wykazało również, że sektor publiczny pozostanie głównym emitentem obligacji GSS, przy czym przewiduje się, że do 2026 r. podaż wyniesie 712 mld euro, w porównaniu z 266 mld euro w roku ubiegłym.

Źródło: https://www.pwc.lu/en/sustainable-finance/docs/esg-transformation-fixed-income-market.pdf

Następny post Poprzedni post
Wróć na początekp